Kuchnia Enjoy Bydgoszcz

Switch to desktop Register Login

E! Kuchnia

E! Kuchnia

URL strony:

Targi w Chinach. Producenci żywności mile widziani!

Uwaga producenci żywności - polskich produktów wysokiej jakości, w tym tradycyjnych, regionalnych i wyróżnionych znakiem Poznaj Dobrą Żywność.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza na targi rolno-spożywcze The 14th China International Agricultural Trade Fair (CAFT), które odbędą się w Kunming, stolicy prowincji Yunnan w Chinach w dniach 5-8 listopada 2016 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje narodowe stoisko informacyjno-promocyjne podczas tych targów. Na stoisku będą prezentowane polskie produkty wysokiej jakości, w tym tradycyjne, regionalne i wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w targach proszone są bezpośredni kontakt z MRiRW z Małgorzatą Rosik, Naczelnikiem Wydziału koordynacji Promocji w Departamencie Rynków Rolnych, tel. 22 623 20 93, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,   lub Marcinem Pikulskim, tel. 22 623 22 11  e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Stanisław Gazda

 

Myśliweczku, kochaneczku…

 

W dniach 1-2 października w Bydgoskim Centrum Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187 odbyły się VII Targi Myśliwskie. Jak co roku to dwudniowe święto  obfitowało w szereg atrakcji zarówno dla braci myśliwskiej, jak i wszystkich którym ta tematyka jest bliska. Wśród zainteresowanych zakupem myśliwskiego ekwipunku i przedmiotów związanych z tradycją polowania na dziką zwierzynę nie zabrakło smakoszy kuchni myśliwskiej i tradycyjnych wyrobów mięsnych z dziczyzny.

Okazją do zapoznania się z potrawami, których głównymi składnikami były dary lasu, zaś ich autorami najwięksi  znawcy  tematyki myśliwskiej – dr  Józef Sadkiewicz oraz kucharze z jego teamu - były pokazy akademii kulinarnej. Zwiedzający targi mogli nie tylko zobaczyć jak przygotowywane są potrawy z dziczyzny, dowiedzieć się o bogatej działalności kulinarnej mistrza Sadkiewicza ale przede wszystkim spróbować myśliwskich rarytasów. Był więc tradycyjny żur myśliwski z czekadełkami, mini burgery z dziczyzny, a jako główne danie serwowano aromatyczne klopsiki z jelenia w sosie pomidorowym z chrupiącymi warzywami marchewką i cukinią. Potrawy można było urozmaicić żurawiną z gruszką czy mirabelkami.

Jako pierwsze degustowano mini burgery z jelenia, podane w bioaktywnych bułeczkach wypiekanych w piekarni dr. Sadkiewicza, gdzie 45 lat doświadczenia w dziedzinie badań pieczywa i tradycyjne receptury wyróżniają  tę markę. Dodatkami burgerów była sałatka według receptury dr. Leszka Russaka, zrobiona z ogórków konserwowych i patisona, z dodatkiem chrupiącej sałaty i salsą pomidorową. Wszystkie składniki degustowanych dań smażono wyłącznie na klarowanym maśle, co jest istotne z względu nie tylko na walory smakowe, ale także praktyczne, tłuszcz ten nie pali się w wysokiej temperaturze.

Józefina Szlenkier

 

 

 

Subskrybuj to źródło RSS

Serwis należy do Bydgoskiej Grupy Medialnej. Powered by: Enjoy Media

Top Desktop version