Kuchnia Enjoy Bydgoszcz

Switch to desktop Register Login

Gęsinowe i niepompatyczne obchody Święta Niepodległości

Miejsce akcji: 7 - 8 listopada 2015 (sobota i niedziela) na  ulicy Długiej przed Ratuszowym, 11 listopada ( środa )- Rynek Starego Miasta w Bydgoszczy. Każdego dnia od 11.00 do 16.00.

7 i 8  oraz 11 listopada, okolice Starego Rynku w Bydgoszczy, szczególnie zaś ulica Długa przed Hotelem Ratuszowym i restauracja Ratuszowa, będą tymi miejscami do których nietrudno będzie trafić. Trzeba będzie jedynie polegać na zmyśle węchu. A gdy już się dotrze na miejsce - pobudzone zostaną wszystkie zmysły…

Niepompatyczne obchody Święta Niepodległości rozpocznie 7 listopada o 19.00 uczta w restauracji „Ratuszowa”, na której nie będzie "polskiej żółci", lecz słowiańska wesołość, a nawet kilka słowiańskich strojów. Goście przyjść mogą w tym, w czym im wygodnie, czyli, jak powiada jeden z organizatorów – nawet w pokutnych worach - ważne, by był w nich otwór na75 zł od osoby. Ponadto uczestnik ma mieć 7 zł i 50 groszy, czyli 10% na obsługę, orkiestrę i inne fanaberie zgodnie z savoir - vivre.

A w szczegółach, działo się będzie to: W sobotę i niedzielę oraz 11 listopada :

 

Gęsi – NOVY obiad w Ratuszowej od 12.00 – 16.00. W karcie: Kołudzkie trio z gęsiny (carpaccio z półgęska, gęsi tatar, gęsia leberka), czernina z brzadem/rosół z gęsimi pierożkami, udko gęsie confit podane na kaszotto z kapustą modrą.

Gęsi – NOVA Uczta w Ratuszowej od 19.00 - 7 listopada w sobotę. Menu: Foie gras z gęsiej wątróbki na sposób kujawski. Czernina/rosół z pierożkami. Pieczyste z gęsi kołudzkiej z sosem jabłkowo-śliwkowym (podane z ziemniaczkami pieczonymi lub kaszą, kapusta modra, pikle), tort pierzasty.

GĘSI – NOVY - Smak Zakola Dolnej Wisły, a.., „Niech Cię Zakole” z Piotrem Lenartem i „Gzinianką”.Będą: gęś-burgery kołudzkie, pierogi z gęsiną w trzech smakach , żołądki gęsie duszone w cebuli. Zaś namini jarmarku pojawią sięprodukty z kołudzkiej gęsiny nagrodzone Złotym  Półgęskiem 2012 i 2013Wszystkie potrawy dostępne na wynos.

 

Smaki Gzina – „wioski kulinarnych rytuałów”, czyli Wariacje na temat Kuchni Słowian z „Gzinianką” i Piotrem Lenartem. W programie: Rytuał rozbioru gęsi kołudzkiej o 13.00każdego dnia – Piotr Lenart, a do zjedzenia: podpłomyki gzińskie z okrasą, „Bryjka gzińska” czy flaczki z gęsiny, kaszotto gzińskie z gęsiną i kapustą

Stół „Gęsi- Nowych Smaków” z Ratuszowej i Zakola Dolnej Wisły: Gapiozupa na gęsich podrobach (degustacja ze Stołu do woli i możliwość zakupu na wynos). Ponadto:kawa i herbata, woda mineralna i soki do woli; trunki do nabycia w restauracji. Wieczór umilą: akordeonista Krzysio, pokaz kulinarny i kuchenne rymowanki Piotra Lenarta oraz dobry humor gości.  A wszystko to za 75 zł/osobę + 7 złotych i 50 groszy  na akordeon….

Rezerwacje na ucztę i obiady– restauracja Ratuszowy – Mikołaj Joachimowski tel. 606 953091;  e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..         

 Stanisław Gazda

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
E! Kuchnia

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

powrót na górę

Serwis należy do Bydgoskiej Grupy Medialnej. Powered by: Enjoy Media

Top Desktop version