Kuchnia Enjoy Bydgoszcz

Switch to desktop Register Login

Piknik Niech Cię Zakole w Otowicach

 

Niech Cię Zakole, właśnie "zakole", zadziwi, zauroczy, zachwyci Dolina Wisły, jej przyroda i krajobraz, historia i kultura, folklor i obyczaj.., gdzie zasmakujesz „zakolowej” gościnności i kuchni... Takie jest przesłanie Pikniku na Zakolu Dolnej Wisły.

Wydarzenie kierowane jest do branży turystycznej, mediów  zajmujących się turystyką i kulinariami, do lokalnych samorządów, społeczności Doliny Dolnej Wisły z aglomeracjami Bydgoszczy, Torunia, Chełmna,  Świecia, Grudziądza czy Włocławka. Wszyscy są zaproszeni  na „Piknik Niech Cię Zakole" do Otowic gm. Dąbrowa Chełmińska w dniu 24 września.

Piknik będzie podsumowaniem projektu i promocją zintegrowanego produktu turystyczno-kulinarnego "Poznaj Smak Doliny Wisły – Niech Cię Zakole”, a zarazem pierwszą próbą zbudowania w takiej skali produktu turystycznego łączącego potencjał turystyczny i kulinarny regionu na jednoznacznie zdefiniowanym obszarze w Dolinie Wisły po obu jej stronach.

Wydarzenie to organizowane jest w  ramach akcji „Wieś na weekend 2016” Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wnioskodawcą wydarzenia jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna. Impreza służy prezentacji oferty turystycznej i kulturowej z lokalnym folklorem oraz oferty kulinarnej wypracowanych w toku realizacji projektu  na Ziemi Dobrzyńskiej – od Dobrzynia n/Wisłą do Włocławka; na Zakolu Dolnej Wisły po obu jej stronach od Ostromecka do Chełmna i od Chełmna do Strzelec Dolnych; na Kociewiu - od Świecia - Doliną Wisły do Grudziądza.   

-Odwiedzając zakątki Doliny Wisły odkryte przez znawców turystyki i kulinariów, przychodząc na Piknik dostaniecie gotowe, czytelne pakiety - oferty na wyprawy i wypady w Dolinie Wisły..., do zakątków dla wielu nadal dziewiczych i nie odkrytych. Lecz one istnieją i są w zasięgu ręki, urokliwe i dostępne na każdą kieszeń. Ludzie z krwi i kości bez krzty wirtualności zaproszą Was do siebie, na Ziemię Dobrzyńską, na Zakole, na Kociewie. Podzielą się z Wami ich pasją, usługami i produktami. "Cudze chwalicie swego nie znacie" przestanie tego dnia obowiązywać. – zapewnia Piotr Lenart, duch sprawczy całego przedsięwzięcia (kontakt: 602 402 248; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.).

Degustacje potraw za 5 - 10 - 15 zł.., w zagrodach kulinarnych "Niech Cię Zakole" w Dolinie Wisły. A ponadto będą wybory Lansjerów Turystyki Wiejskiej i Lansjerów Kulinarnych "Niech Cię Zakole", a także Gwiazdy Folkloru. Kujawska Brać Szlachecka, Oddział Wojsk Napoleońskich i Ułani pokażą co potrafią.

Stanisław Gazda

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
E! Kuchnia

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

powrót na górę

Serwis należy do Bydgoskiej Grupy Medialnej. Powered by: Enjoy Media

Top Desktop version